Warto wiedzieć

Warto wiedzieć – gabinet urologiczny Poznań, Kalisz

Wizyta u urologa pomoże zdiagnozować i wyleczyć wszelkie schorzenia związane z układem moczowo-płciowym. Dolegliwości pęcherza, nerek, moczowodów, problemy ze stulejką, jak też wszelkie inne niepokojące objawy mogą być bardzo uciążliwe, wywołując duży dyskomfort w codziennym życiu. Ponadto wizyta u urologa jest konieczna, jeśli chcemy przeprowadzić obrzezanie lub wykonać badanie usg, które jest niezwykle istotnym elementem profilaktyki raka prostaty. Niestety, mimo to, bardzo wiele osób zwleka z wizytą w gabinecie urologicznym. Powodem najczęściej jest skrępowanie. Pacjenci bywają zakłopotani koniecznością opowiadania urologowi o tym, co im dolega, dlatego zwlekają ze zgłoszeniem się na konsultacje. Jednak takie unikanie wizyty skazuje ich na przedłużające się cierpienie. Jeśli masz jakiekolwiek problemy natury urologicznej, nie zwlekaj, tylko odwiedź nasz gabinet urologiczny mieszczący się przy ulicy Gajowej 3 w Poznaniu lub gabinet znajdujący się przy ulicy Śródmiejskiej 34 w Kaliszu.

Warto pamiętać o tym, że to, co dla pacjenta może być wyjątkowo wstydliwe, z perspektywy lekarza jest naturalnym objawem i nie wpłynie na jego opinię na temat badanego. Urolog zdaje sobie sprawę, jak krępujące bywa zwierzanie się z intymnych dolegliwości jak np. stulejka, czy poddawanie się niektórym badaniom, np. usg prostaty. Właśnie dlatego dokłada wszelkich starań, by konsultacje przeprowadzić delikatnie, taktownie oraz z wyczuciem. Choć urologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się pomaganiem zarówno kobietom, jak i mężczyznom, to w pewnych przypadkach mężczyźni mogą szczególnie skorzystać na wizycie w gabinecie urologicznym. Urolog zajmuje się także leczeniem męskich narządów płciowych, pomoże więc w przypadku zaburzeń erekcji bądź innych trudności seksualnych. Wizyta u lekarza specjalisty to dobra decyzja w przypadku jakichkolwiek zaburzeń. Prosimy pamiętać, że w naszym gabinecie przyjmujemy pacjentów nie tylko z Poznania, czy Kalisza, ale również z całej Polski. Wystarczy się zarejestrować.

Kolejnym bardzo ważnym powodem, dla którego mężczyźni powinni regularnie odwiedzać gabinet urologiczny, jest profilaktyka raka prostaty. Standardowo u mężczyzn powyżej 50 roku życia, a w sytuacji obciążonego wywiadu rodzinnego w kierunku raka prostaty już po 40 roku życia, takie badanie powinno być wykonywane każdego roku, niezależnie od tego, czy występują jakiekolwiek niepokojące objawy. Profilaktyka raka prostaty jest niezwykle ważna, ponieważ zwiększa możliwości leczenia. Im szybciej uda się wykryć schorzenia nowotworowe, tym większe są szanse na powrót do zdrowia. Nie obawiaj się wizyty u urologa. Lekarz jest po to, żeby Ci pomóc. Po zebraniu wywiadu, a także zbadaniu, specjalista urolog będzie w stanie zaproponować Ci sposoby na rozwiązanie Twoich problemów i poradzenie sobie z odczuwanymi dolegliwościami. Zachęcamy do kontaktu bądź wizyty w jednym z naszych gabinetów, w Poznaniu lub Kaliszu.