RIRS

Laserowe rozbijanie kamieni nerkowych RIRS Poznań

Czym jest kamica nerkowa?

Choroby układu moczowego mogą dotknąć każdego – niezależnie od stylu życia czy wieku. Kamica nerkowa – bo tak fachowo określa się schorzenie wynikające z pojawienia się w układzie moczowym tzw. złogów (nazywanych potocznie kamieniami) – dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którzy to cierpią na kamicę znacznie częściej. Kamień lub kamienie mogą znajdować się w nerkach przez wiele lat, nie dając żadnych objawów sugerujących ich istnienie. Jeśli pojawiają się pierwsze symptomy choroby, a także silny ból – zwany kolką nerkową – to znak, że należy natychmiast szukać pomocy u urologa.

Metoda RIRS – nowoczesna odpowiedź na to, jak leczyć kamicę nerkową

Zdarza się, że organizm Pacjenta borykającego się z  kamieniami, nie jest w stanie samoistnie wydalić ich z  moczem, a leczenie farmakologiczne nie jest skuteczne. Nie zawsze jednak trzeba poddawać się operacjom z  zakresu chirurgii urologicznej. Jeśli jest to możliwe, po konsultacji z  dobrym urologiem warto skierować się ku metodzie RIRS. Jest to zabieg, który dzięki małej inwazyjności niesie za sobą wiele korzyści. Najważniejsze to bez wątpienia pozbycie się bólu i krótka hospitalizacja. RIRS wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Za pomocą lasera holmowego zostają skruszone kamienie w nerkach – do których lekarz dostaje się za pomocą giętkiego ureterorenoskopu – bez nacinania ciała czy nakłuwania nerki, a co za tym idzie, uszkodzenia miąższu nerkowego.

Pacjencie – nie czekaj dłużej i wybierz pomoc w gabinecie urologicznym dra n. med. Piotra Cieślińskiego w Poznaniu lub w Kaliszu!


Challenges in Laparoscopy and Robotics

Jestem stałym uczestnikiem prestiżowego kongresu „Challenges in Laparoscopy and Robotics”, który co roku skupia wybitnych lekarzy urologów, specjalizujących się w technikach laparoskopowych i robotycznych. Jest to największy kongres dotyczący technik minimalnie inwazyjnych w urologii. W tym roku spotkanie odbywało się w Bordeaux i jak zawsze było okazją do poszerzenia wiedzy oraz umiejętności na poziomie europejskim i światowym. Jestem przekonany, że tego rodzaju samodoskonalenie przekłada się na podnoszenie standardów opieki nad pacjentami, lepsze wyniki operacyjne i zadowolenie pacjentów, którzy są pod moją opieką.


RIRS

RIRS to nowoczesny zabieg usuwania kamieni nerkowych metodą laserową, który pozwala na pozbycie się kamieni nawet z obu nerek równocześnie.
Podczas zabiegu nie nacina się powłok ciała, a dostaje się do nerek przy pomocy giętkiego ureterorenoskopu, a zastałe w nerkach kamienie kruszy się za pomocą lasera holmowego.
Więcej o tym zabiegu przeprowadzonym w szpitalu w Śremie pod kierownictwem dr n. med.

Piotra Cieślińskiego możecie Państwo przeczytać, klikając w link:
https://www.facebook.com/SzpitalwSremieSpzoo/posts/1096564400486656